neděle 22. března 2009

Tak další článek no

Takže životní prostředí.

Do pátku do dvanácti dopoledne jsme se měli rozhodout.
Po "důkladném" zvážení možných alternativ zbyly dvě: Vodní hospodářství a vodní stavby proti Inženýrství životního prostředí.
11:50 středoevropského času: hod mincí

A co říká o nocích odborná literatura?
Cílem studia je osvojení si inženýrského, víceoborového přístupu k řešení komplexních problémů ochrany životního prostředí ovlivněného stavební činností v krajině. Studium v oboru je zaměřeno jednak na teoretické poznání přírodních procesů působících na základní složky životního prostředí, tj. vodu, půdu, ovzduší a biosféru, jednak na praktické technické předměty stavebního inženýrství. Po základních teoretických předmětech, zahrnutých převážně do dvou společných ročníků studia, navazují předměty teoretického základu oboru životního prostředí a souběžně předměty jednotlivých oborů stavebního inženýrství. Studium je doplněno o předměty humanitní, předměty vztahující se k využití výpočetních metod, předměty zabývající se legislativou a způsoby realizace staveb. V závěru studia si může student volit předměty podle toho, zda chce ukončit studium bakalářským stupněm nebo zda chce pokračovat v magisterském studiu. Volitelnými předměty se student rovněž profiluje v jednom z řady nabízených zaměření oboru. Součástí studijního plánu jsou i projekty, v nichž studenti zkouší aplikovat poznatky na řešení konkrétních problémů z praxe. Na tyto projekty dále navazuje bakalářská práce. Absolventi bakalářského studia studijního oboru Inženýrství životního prostředí nacházejí uplatnění ve státní správě a ve všech organizacích zabývajících se projektováním, výstavbou i provozem ekologických staveb. (http://www.fsv.cvut.cz/)

No jsem z toho taky jelen. Tak jsem na to zvědavej. :)


Btw.: Víte, co se děje ve světě?


Já teda moc ne. Ale tohle mne zaujalo.
Madagaskar - poslední týden
Vůdce madagaskarské opozice, starosta hlavního města a bývalý discjockey Andry Rajoelina se prohlásil prezidentem. Madagaskarský prezident Marc Ravalomanana nabídl opozici vypsání referenda, aby se ukázalo, kdože je prezident.
Andry Rajoelin toto odmítl a přijel s amrádou a tankama na národní banku a prezidentský palác. Že prý když má armádu, tak co by se staral o nějaké referendum.
Prezident Marc R. raději rezignoval. Spolu s ním dalších osm ministrů.
Bývalý předseda ústavního soudu Norbert Ratsirahona vydal státnické prohlášení: "Není třeba zakrývat, že žádný článek ústavy s takovým předáním moci nepočítá. Ale neřekl bych, že to je protiústavní, řekl bych spíše, že to je mimoústavní..." EU označila změnu režimu na Madagaskaru za "státní převrat". U.S.A. odsoudilo násilné uchváceni moci nedospělcem A.R. jako "nedemokratický krok". (částečně převzato z neviditelnypes.cz)

1 komentář:

bubrlana řekl(a)...

Jsem podle životního prostředí čekala nějakej duchaplnej článek inspirovanej Modrou, nikoli zelenou planetou, ale ouha, ona "jen" šůle...tak snad ti mince poradila dobře, coby jelen v životním prostředí třeba budeš dobrej ;-D
btw. nevím, co se děje ve světě, ale vím, že sněží :-D